KOMPLEXNÉ OŠETRENIE CHRBTA
 
Počas 60 min mám pre vás masáž chrbta, šije, krku, sedacieho svalu. Nasleduje tepelná terapia, odblokovanie a náprava stavcov chrbtice a krku + strečingové cvičenia na záver.
 
Počas tejto terapie dostanem váš chrbát do harmónie, aby ste mohli naďalej fungovať bez problémov.
Pri závažnejších problémoch odporúčam niekoľko takýchto terapií v krátkom slede za sebou.
 
Cena
60 minút: 24,- €
 
Upozornenie: Objednanú terapiu môžete zrušiť telefonicky najneskôr 24 hodín pred jej začiatkom. Klienta, ktorý zruší termín neskôr alebo vôbec nie, môžem na ďalší termín objednať až po uhradení neskoro zrušeného / nezrušeného termínu. Prosím, aby ste tento krok prijali ako mojej snahu umožniť Vám, aby ste sa mohli objednať čo najskôr a nemuseli čakať na úkor tých, ktorí opakovane neprídu. Ďakujem za pochopenie.
 
Máte záujem?
Neváhajte a kontaktujte nás.
 
Cenník služieb TU
 

 


Komplexná terapia chrbta zahŕňa:
 
Počas 60 min som pre vás pripravil masáž chrbta, šije, krku, sedacieho svalu. Ďalej nasleduje tepelná terapia, odblokovanie a náprava stavcov chrbtice a krku + strečingové cvičenia na záver.
Počas tejto terapie dostaneme váš chrbát do harmónie, aby ste mohli naďalej fungovať bez problémov.
Pri závažnejších problémoch odporúčam niekoľko takýchto terapií v krátkom slede za sebou.
 
 
 
 
 

Bolesti chrbta v kríži - Akútne lumbago

Úsad, " hexenšus ", húser, náhle bolesti v kríži ... všetky tieto názvy majú spoločného menovateľa ... akútne lumbago. Najčastejšia príčina akútnej bolesti chrbta vôbec. Na začiatku môže byť lumbago pomerne nenápadné. Prejavuje sa občasnými bolesťami chrbta, nad ktorými väčšina z nás mávne rukou. Bolesť sa niekoľkokrát zopakuje, a potom zrazu udrie silnejšie a razantnejšie. Akútne lumbago je vyvolané náhle rýchlym zdvihnutím ťažkého predmetu, pošmyknutím, po prechladnutí, alebo pri predklone . Často však nie je prítomná žiadna z týchto zjavných príčin.

Čo je to akútne lumbago? Ide o akútnu bolesť chrbta v bedrovokrížovej oblasti. Iradiácia do dolných končatín môže a nemusí sprevádzať bolesť chrbta. Prítomné sú tiež spazmy paravertebrálního svalstva a obmedzenia dynamiky LS chrbtice. Bolesť je vymedzená od dolného okraja rebier až po horný okraj zadku.

Čo robiť v prípade akútneho úsadu? Konzervatívna liečba (pokoj na lôžku, zabalenie bedrovej chrbtice do deky, analgetický gél). Konzultácie s neurochirurgom (krátka hospitalizácia, rehabilitácia) Indikácie k operácii (v prípade veľkého prolapsu medzistavcovej platničky - podľa lekára). 

 

 

Je dôležité si uvedomiť, že bolesti chrbta sú symptómom, nie samotnou chorobou. Zdravotné problémy, ktoré môžu bolesti chrbta spôsobovať zahŕňajú nasledovné.

Mechanické problémy môžu byť zapríčinené spôsobom, akým sa naša chrbtica pohybuje, alebo pocitmi, ktoré vám určitý pohyb spôsobuje. Asi najčastejšou príčinou mechanickej bolesti chrbta je degenerácia medzistavcových platničiek, ktorá jednoducho znamená, že sa platničky medzi jednotlivými stavcami vekom opotrebúvajú. Tým ako sa ich stav zhoršuje, sa zhoršuje ich schopnosť tlmiť nárazy. Tento problém potom vedie k bolesti chrbta, pretože to pre ne znamená záťaž. Ďalšou príčinou bolesti chrbta môžu byť kŕče a svalové napätie, prasknuté platničky a podobne.

Rôzne podoby bolesti chrbta Bolesti chrbta môžeme rozdeliť na bolesti v krčnej oblasti, bolesti horných segmentov chrbta (hrudnej oblasti), bolesti v oblasti dolných segmentov chrbta (bedrovej oblasti) a bolesti v oblasti sakroiliakálneho kĺbu a kostrče. Bolesti chrbta môžu začať náhle alebo sa môže jednať o chronické problémy. Bolesti chrbta môžu byť konštantné alebo v priebehu dňa slabnúť a zase sa objavovať, zostávať na jednom mieste alebo sa po chrbte pohybovať. Bolesť chrbta môže byť ostrá, tupá alebo budiť dojem pálenia. Môže vystreľovať do ramien a rúk, keď sa jedná o bolesti chrbta horných segmenotv a do dolných končatín alebo chodidiel, keď ide o bolesť chrbta segmentov dolných. Bolesti chrbta môžu byť sprevádzané symptómami, ako je únava, znecitlivenie a otupenosť alebo brnenie.

Oblasť chrbta pozostáva z komplexne pospojovanej siete nervov, kĺbov, svalov, šliach a väzov. Tie sú všetky schopné pôsobiť bolesť. Veľké nervy so začiatkom v chrbtici a končiace v nohách alebo rukách môžu pôsobiť bolesť chrbta a prenášať ju do končatín. Bolesti chrbta sa anatomicky rozdeľujú na: bolesť v krčnej oblasti, bolesť hornej časti chrbta, bolesti chrbta v oblasti bedrovej, okolí sakroiliakálneho kĺbu a bolesti kostrče.