NIE JE SOĽ AKO SOĽ: Himalájska SOĽ - OBJAVTE JEJ liečivú silu

22.08.2016 14:53
Bez soli nie je života. A napriek tomu je konzumácia soli v dnešnej dobe zdravie veľmi škodlivá. Tento rozpor vzniká tým, že súčasná tzv. Kuchynská soľ má s prapôvodnej soľou len veľmi málo spoločného. Dnešná kuchynská soľ ( ďalej len kuchynská soľ ) je takmer výlučne NaCl. Prírodná kryštalická soľ je oveľa viac než len NaCl: " skladá nielen z dvoch, ale zo všetkých prírodných prvkov ". Sú to presne tie prírodné prvky z ktorých sa skladá naše telo a z ktorých kedysi vznikol náš život v praoceáne. Naša krv, čo je veľmi zaujímavé, je svojím zložením identická so zložením vody v praoceáne. Je naozaj prekvapujúce, že krv má dodnes rovnakú koncentráciu roztoku vody a soli, alebo ak soľanky, aký mala voda v praoceáne v čase, keď život opustil mora. Táto soľanka v našom tele preteká po viac ako 90 tisícoch kilometroch tekutinových dráh a zaisťuje stále vyrovnané a regulované udržiavanie telesných funkcií nášho organizmu.
 
AKO SA ZO SOLI STAL NaClPri vzniku priemysle sa začala prírodná soľ chemicky čistiť a bola zredukovaná na zlúčeninu NaCl . Esenciálne minerály a stopové prvky boli označené ako " nečistoty " a boli zo soli odstránené . Takto ochudobnená zlúčenina NaCl predstavuje neprirodzený izolovaný stav .Nemá s pôvodnou prírodnou soľou nič spoločné a nemôže ani jej funkciu v našom organizme zastúpiť.
 
PREČO POTREBUJEME SOĽ AKO CELOK I S JEJ MINERÁLMI
NaCl je sama o sebe agresívne substancie . Z pohľadu biochémie je jej vhodnosť pre organizmus zaistená len v prípade , že sú na nej naviazané vyrovnávajúci minerály ( draslík , vápnik , horčík , ..) A ostatné stopové prvky . Tieto minerály a stopové prvky majú navyše , Biofyzikálne videné , veľmi špecifické frekvenčné vzory , ktoré zaručujú geometrickú stavbu štruktúr . Keď tieto geometrické štruktúry nie sú v soli obsiahnuté , nemôže -me z nej prijímať žiadnu energie a tiež žiadnu životnú silu .Preto by sme prírodné soľ mali konzumovať pre jej frekvenčné vzory, ktoré sú zhodné s frekvenčnými vzormi nášho tela .
 
AKO KONZUMÁCIA Čistenie KAMENNEJ SOLI zaťažuje naše TELO :
Ľudské telo potrebuje cca 0,2 g prírodné soli denne ( ďalej len soli ) . Až keď dostaneme menej ako 0,2 g soli na deň , dostaví sa tzv . Soľný hlad ... .známý u zvierat .Väčšina ľudí trpí nedostatkom soli , aj keď ich telá sú presýtená NaCl . Priemerná spotreba kuchynskej soli na osobu v dnešnej západoeurópskej kultúre je cca 12 - 20 g denne . Telo identifikuje kuchynskú soľ ako agresívny bunkový jed , ako neprirodzenou agresívne substanciu ,ktorú vďaka svojej inteligentnej vlastnej ochrannej funkcii chce opäť čo najrýchlejšie vylúčiť . Náš organizmus dokáže vylúčiť cez obličky iba 5 - 7 g kuchynskej soli denne ( v závislosti na veku , postave a pohlavia ) . Preto sú naše vylučovacie orgány permanentne preťažované .Tiež skoro v každom konzervovanom produktu je Na Cl obsiahnutá ako konzervačná látka , takže aj keby človek doma už vôbec nesolil , prijme viac kuchynskej soli než je vôbec schopný vylúčiť.
Prebytočnú kuchynskú soľ , ktorú nebolo telo schopné vylúčiť sa snaží formou izolácie zneškodniť . To sa deje tak ,že telo obklopí molekuly NaCl molekulami vody, tým ionizuje natrium a chlór , čím sa NaCl neutralizuje .
Voda k tomuto nutná však pochádza z našich vlastných telových buniek . Naše telo musí túto vysoko - štruktúrovanú bunkovú vodu obetovať aby zneutralizovali NaCl . Pri tomto procese tieto bunky , ktorým je odobraná voda , odumierajú .
ĎALŠIE NÁSLEDKY KONZUMÁCIA KUCHYNSKEJ SOLI
Ďalším následkom konzumácie kuchynskej soli je tvorba překyselených edém (opuch ) a celulitídy ( vodný pokožky ) . Na každý gram NaCl , ktorý už nemôže naše telo vylúčiť potrebuje 23 g bunkovej vody . Ak je obsah NaCl napriek tomu ešte moc vysoký telo ho opäť skryštalizuje .K tomu využíva organizmus zostatkovej stavebnej časti živočíšnych bielkovín , ktoré sú obsiahnuté napr . V mlieku . Tie sú pre telo inak bezcenné , ďalej nevyužiteľné a musí sa ich zbaviť .
Pri tomto procese vzniká kyselina močová . Ak sa telu nepodarí túto kyselinu vylúčiť , zlúči sa ďalej s NaCl a rekrystalizují spolu .Prednostne tento proces prebieha na kostiach a kĺboch ​​. Následky tejto rekryštalizácia sú reumatické ochorenia ako dna , arthrozu a artritída . Tiež tvorbu obličkových a žlčových kameňov možno pripísať na vrub zlúčenie NaCl s kyselinou močovou . Rekryštalizačná proces je teda núdzové riešenie buniek a orgánov ,ktoré telo krátkodobo chránia pred nezvratnými škodami , spôsobenými nezodpovednú konzumáciou potravy . Dlhodobo ale pôsobí pre telo jedovato , pretože škodlivé substancie nie sú vylučované .
 
Himalájska soľ - liečivé účinkyKryštalické sole z Himalájí sú používané v rámci lekárskych štúdii a spĺňajú všetky požiadavky a sú ponúkané aj na západnom Európskom trhu . V dnešnej dobe už pracujú stovky lekárov a terapeutov veľmi úspešne so starým poznaním o spojitostiach prírodných celkov .Už tisíce rokov lieči doktori rôznych kultúr všemožné zdravotné ťažkosti ničím iným ako vodou a soľou .
V Ázii ju používajú už tisíce rokov ako lacný , ale účinný prostriedok pri nádche , ochorenia kože alebo problémoch so spánkom . Vyskúšajte ju aj vy .
Má svetlo ružové alebo modrofialové odtiene a kryštály väčšie ako kandizovaný cukor .Himalájska kryštálová soľ má síce chuť obyčajné kuchynské , ale vyzerá inak a je drahšie ( za 1kg v biopredajne zaplatíte asi 100 Sk ) . Tahle investícia sa ale vyplatí . Je totiž plná látok , ktoré náš organizmus potrebuje , dokáže ich dobre spracovať a využiť a vďaka zloženiu má skvelé liečivé účinky .
 
KRYŠTÁLY PLNÉ ENERGIETento prírodný pokrm je bohatý na esenciálne minerály v takej podobe , ktorá je veľmi ľahko vstrebateľná ľudskými bunkami . A to preto že sa jedná o soľ v podobe kryštalickej nie kamennej .Kryštály vznikali po milióny rokov obrovským tlakom na sebe ležiacich hornín a preto sú minerály a čiastočky v tejto soli tak malé a pre telesné bunky jednoducho vstrebateľné . ( Soľ je koloidný )
Vysoká bioenergetické hodnota soli je zaistená veľkým množstvom čistých kryštálov . Telo pre svoje fungovanie potrebuje soľ . Kryštalická soľ obsahuje 83 minerálov, Ktoré sú obsiahnuté v tele .
* Pri kožných problémoch
Kúpeľ z himalájske soli na prečistenie pokožky pri suchej , alebo naopak mastné kožu na regeneráciu a osvieženie pripravíte nasledovne : na jednu bežnú kúpeľ potrebujete minimálne 1 kg soli .
Vaňu naplňte do štvrtiny horúcou vodou , pridajte soľ , nechajte rozpustiť a potom dopustite zvyšok vody .Mala by byť teplá maximálne 37 stupňov Celzia . Nepoužívajte žiadne ďalšie prípravky do kúpeľa ani mydla . Kúpeľ si doprajte 30 minút . Pozor ! Pri problémoch so srdcovo cievnym obehom sa radšej poraďte s lekárom .
 
* Proti nádche
Výplach nosa v rámci denného čistenia, pri alergiách a zápalu prínosových dutín robte takto : dajte rozpustiť 3 g soli ,prípadne 9 ml roztoku do 300 ml vlažnej vody a dobre premiešajte . Týmto roztokom naplňte sprej a niekoľkokrát denne si nos prepláchnite .
 
* Pri zápaloch TABLETY A KRKU
Výplach úst soľným roztokom pomáha pri zápale sliznice , proti zápachu z úst a zubnému kameňu . Jeden až trikrát denne po dobu jednej minúty kloktajte roztok a potom ho vypľujte .Kloktanie pri zápale hrdla : do 6 ml roztoku pridajte 200 ml teplej vody a kloktajte trikrát denne 30 sekúnd .
 
* STAROSTLIVOSŤ O NOHY A problémy so spánkom
Pokiaľ máte zrohovatenú kožu , trpíte syndrómom studených nôh alebo vás trápi pleseň , pripravte si kúpeľ na nohy . Na každých 10 l vody potrebujete 100 až 200 g soli .Najprv ju rozpustite v litri vriacej vody , potom doplňte zvyšnou vodou . Nohy do kúpeľa ponorte na 10 až 20 minút , neutierajte je , ale nechajte voľne uschnúť . Táto kúpeľ vám pomôže aj v prípade, že máte problémy so spánkom a nedarí sa vám zaspať.
 
Navyše celkový kúpeľ s himalájskou soľou pôsobí detoxikačne a robí telesné tekutiny zásaditejší .NIE JE SOĽ AKO SOĽ : Himalájske SOĽ - OBJAVTE JEJ liečivú silu
27. 1. 2015
 
 
Bez soli nie je života . A napriek tomu je konzumácia soli v dnešnej dobe zdravie veľmi škodlivá. Tento rozpor vzniká tým , že súčasná tzv . Kuchynská soľ má s prapôvodnej soľou len veľmi málo spoločného . Dnešné kuchynská soľ ( ďalej len kuchynská soľ ) je takmer výlučne NaCl .Prírodná kryštalická soľ je oveľa viac než len NaCl : " skladá nielen z dvoch , ale zo všetkých prírodných prvkov " . Sú to presne tie prírodné prvky z ktorých sa skladá naše telo a z ktorých kedysi vznikol náš život v praoceánu . Naša krv , čo je veľmi zaujímavé, je svojím zložením identická so zložením vody v praoceánu . Je naozaj prekvapujúce,že krv má dodnes rovnakú koncentráciu roztoku vody a soli , alebo ak soľanky , aký mala voda v praoceánu v čase, keď život opustil mora . Táto soľanka v našom tele preteká po viac ako 90 tisícoch kilometroch tekutinových dráh a zaisťuje stále vyrovnané a regulované udržiavanie telesných funkcií nášho organizmu .
 
AKO SA ZO SOLI STAL NaClPri vzniku priemysle sa začala prírodná soľ chemicky čistiť a bola zredukovaná na zlúčeninu NaCl . Esenciálne minerály a stopové prvky boli označené ako " nečistoty " a boli zo soli odstránené . Takto ochudobnená zlúčenina NaCl predstavuje neprirodzený izolovaný stav .Nemá s pôvodnou prírodnou soľou nič spoločné a nemôže ani jej funkciu v našom organizme zastúpiť .
 
PREČO POTREBUJEME SOĽ AKO CELOK I S JEJ MINERÁLMI
NaCl je sama o sebe agresívne substancie . Z pohľadu biochémie je jej vhodnosť pre organizmus zaistená len v prípade , že sú na nej naviazané vyrovnávajúci minerály ( draslík , vápnik , horčík , ..) A ostatné stopové prvky . Tieto minerály a stopové prvky majú navyše , Biofyzikálne videné , veľmi špecifické frekvenčné vzory , ktoré zaručujú geometrickú stavbu štruktúr . Keď tieto geometrické štruktúry nie sú v soli obsiahnuté , nemôže -me z nej prijímať žiadnu energie a tiež žiadnu životnú silu .Preto by sme prírodné soľ mali konzumovať pre jej frekvenčné vzory, ktoré sú zhodné s frekvenčnými vzormi nášho tela .
 
AKO KONZUMÁCIA Čistenie KAMENNEJ SOLI zaťažuje naše TELO :
Ľudské telo potrebuje cca 0,2 g prírodné soli denne ( ďalej len soli ) . Až keď dostaneme menej ako 0,2 g soli na deň , dostaví sa tzv . Soľný hlad ... .známý u zvierat .Väčšina ľudí trpí nedostatkom soli , aj keď ich telá sú presýtená NaCl . Priemerná spotreba kuchynskej soli na osobu v dnešnej západoeurópskej kultúre je cca 12 - 20 g denne . Telo identifikuje kuchynskú soľ ako agresívny bunkový jed , ako neprirodzenou agresívne substanciu ,ktorú vďaka svojej inteligentnej vlastnej ochrannej funkcii chce opäť čo najrýchlejšie vylúčiť . Náš organizmus dokáže vylúčiť cez obličky iba 5 - 7 g kuchynskej soli denne ( v závislosti na veku , postave a pohlavia ) . Preto sú naše vylučovacie orgány permanentne preťažované .Tiež skoro v každom konzervovanom produktu je Na Cl obsiahnutá ako konzervačná látka , takže aj keby človek doma už vôbec nesolil , prijme viac kuchynskej soli než je vôbec schopný vylúčiť .
Prebytočnú kuchynskú soľ , ktorú nebolo telo schopné vylúčiť sa snaží formou izolácie zneškodniť . To sa deje tak ,že telo obklopí molekuly NaCl molekulami vody, tým ionizuje natrium a chlór , čím sa NaCl neutralizuje .
Voda k tomuto nutná však pochádza z našich vlastných telových buniek . Naše telo musí túto vysoko - štruktúrovanú bunkovú vodu obetovať aby zneutralizovali NaCl . Pri tomto procese tieto bunky , ktorým je odobraná voda , odumierajú .
 
ĎALŠIE NÁSLEDKY KONZUMÁCIA KUCHYNSKEJ SOLI
Ďalším následkom konzumácie kuchynskej soli je tvorba překyselených edém (opuch ) a celulitídy ( vodný pokožky ) . Na každý gram NaCl , ktorý už nemôže naše telo vylúčiť potrebuje 23 g bunkovej vody . Ak je obsah NaCl napriek tomu ešte moc vysoký telo ho opäť skryštalizuje .K tomu využíva organizmus zostatkovej stavebnej časti živočíšnych bielkovín , ktoré sú obsiahnuté napr . V mlieku . Tie sú pre telo inak bezcenné , ďalej nevyužiteľné a musí sa ich zbaviť .
Pri tomto procese vzniká kyselina močová . Ak sa telu nepodarí túto kyselinu vylúčiť , zlúči sa ďalej s NaCl a rekrystalizují spolu .Prednostne tento proces prebieha na kostiach a kĺboch ​​. Následky tejto rekryštalizácia sú reumatické ochorenia ako dna , arthrozu a artritída . Tiež tvorbu obličkových a žlčových kameňov možno pripísať na vrub zlúčenie NaCl s kyselinou močovou . Rekryštalizačná proces je teda núdzové riešenie buniek a orgánov ,ktoré telo krátkodobo chránia pred nezvratnými škodami , spôsobenými nezodpovednú konzumáciou potravy . Dlhodobo ale pôsobí pre telo jedovato , pretože škodlivé substancie nie sú vylučované .
 
Himalájska soľ - liečivé účinkyKryštalické sole z Himalájí sú používané v rámci lekárskych štúdii a spĺňajú všetky požiadavky a sú ponúkané aj na západnom Európskom trhu . V dnešnej dobe už pracujú stovky lekárov a terapeutov veľmi úspešne so starým poznaním o spojitostiach prírodných celkov .Už tisíce rokov lieči doktori rôznych kultúr všemožné zdravotné ťažkosti ničím iným ako vodou a soľou .
V Ázii ju používajú už tisíce rokov ako lacný , ale účinný prostriedok pri nádche , ochorenia kože alebo problémoch so spánkom . Vyskúšajte ju aj vy .
Má svetlo ružové alebo modrofialové odtiene a kryštály väčšie ako kandizovaný cukor .Himalájska kryštálová soľ má síce chuť obyčajné kuchynské , ale vyzerá inak a je drahšie ( za 1kg v biopredajne zaplatíte asi 100 Sk ) . Tahle investícia sa ale vyplatí . Je totiž plná látok , ktoré náš organizmus potrebuje , dokáže ich dobre spracovať a využiť a vďaka zloženiu má skvelé liečivé účinky .
 
KRYŠTÁLY PLNÉ ENERGIETento prírodný pokrm je bohatý na esenciálne minerály v takej podobe , ktorá je veľmi ľahko vstrebateľná ľudskými bunkami . A to preto že sa jedná o soľ v podobe kryštalickej nie kamennej .Kryštály vznikali po milióny rokov obrovským tlakom na sebe ležiacich hornín a preto sú minerály a čiastočky v tejto soli tak malé a pre telesné bunky jednoducho vstrebateľné . ( Soľ je koloidný )
Vysoká bioenergetické hodnota soli je zaistená veľkým množstvom čistých kryštálov . Telo pre svoje fungovanie potrebuje soľ . Kryštalická soľ obsahuje 83 minerálov, Ktoré sú obsiahnuté v tele .
 
* Pri kožných problémoch
Kúpeľ z himalájske soli na prečistenie pokožky pri suchej , alebo naopak mastné kožu na regeneráciu a osvieženie pripravíte nasledovne : na jednu bežnú kúpeľ potrebujete minimálne 1 kg soli .
Vaňu naplňte do štvrtiny horúcou vodou , pridajte soľ , nechajte rozpustiť a potom dopustite zvyšok vody .Mala by byť teplá maximálne 37 stupňov Celzia . Nepoužívajte žiadne ďalšie prípravky do kúpeľa ani mydla . Kúpeľ si doprajte 30 minút . Pozor ! Pri problémoch so srdcovo cievnym obehom sa radšej poraďte s lekárom .
 
* Proti nádche
Výplach nosa v rámci denného čistenia, pri alergiách a zápalu prínosových dutín robte takto : dajte rozpustiť 3 g soli ,prípadne 9 ml roztoku do 300 ml vlažnej vody a dobre premiešajte . Týmto roztokom naplňte sprej a niekoľkokrát denne si nos prepláchnite .
 
* Pri zápaloch TABLETY A KRKU
Výplach úst soľným roztokom pomáha pri zápale sliznice , proti zápachu z úst a zubnému kameňu . Jeden až trikrát denne po dobu jednej minúty kloktajte roztok a potom ho vypľujte .Kloktanie pri zápale hrdla : do 6 ml roztoku pridajte 200 ml teplej vody a kloktajte trikrát denne 30 sekúnd .
 
 
* STAROSTLIVOSŤ O NOHY A problémy so spánkom
Pokiaľ máte zrohovatenú kožu , trpíte syndrómom studených nôh alebo vás trápi pleseň , pripravte si kúpeľ na nohy . Na každých 10 l vody potrebujete 100 až 200 g soli .Najprv ju rozpustite v litri vriacej vody , potom doplňte zvyšnou vodou . Nohy do kúpeľa ponorte na 10 až 20 minút , neutierajte je , ale nechajte voľne uschnúť . Táto kúpeľ vám pomôže aj v prípade, že máte problémy so spánkom a nedarí sa vám zaspať .
Navyše celkový kúpeľ s himalájskou soľou pôsobí detoxikačne a robí telesné tekutiny zásaditejší .
banner745x100-1432132208.png