Účinná liečba kĺbových potiaží- záleží na správnej diagnostike!

27.01.2016 21:14
 
Bolí ma ramená, bolia ma kolená a bedrá, bolí ma chrbtica, nemôžem dvíhať ruky, bolí ma krčná chrbtica - to sú najčastejšie problémy, s ktorými ľudia prichádzajú do poradne prírodnej medicíny
S bolesťou kĺbov, zlou hybnosťou alebo bolestí chrbtice sa potýka valná väčšina ľudí.Veková hranica sa posúva čoraz nižšie. Prečo to tak je? Čo nám spôsobuje problémy s pohybovým aparátom a existuje nejaké dobré riešenie? Skúsime si odpovedať!
Hľadajte príčinu, potom je liečba efektívnejšia
Skúsime sa pozrieť na problémy s pohybovým aparátom z pohľadu tradičnej, alternatívnej medicíny. Táto pracuje s tzv. meridiánmi, čo sú dráhy,v ktorých preteká naša životná energia- čchi. Pre lepšiu názornosť si môžeme predstaviť korytá malých riečok a potôčika (meridiány), ktorá pretekajú po presne daných miestach nášho tela. Životodarná voda v nich (čchi) zásobuje oblasti, kde riečka preteká životnou energiou.
Pokiaľ dôjde k zaneseniu koryta rieky,voda - energia sa nemôže dostať ďalej a dochádza k ochorení miesta, kadiaľ meridián prechádza. Ak teda vychádzame z týchto tisíce rokov starých zákonitostí, tak si môžeme jednoducho odvodiť, kde vznikla hlavná príčina nášho problému s kĺbmi.
 
Urobte si diagnostiku sami
Všeobecne náš pohybový aparát najčastejšie ovplyvňujú dva hlavné meridiány,a to meridián žlčníka a meridián obličiek.
Meridián žlčníka okrem iného prechádza okolo oblasti krku, ramien, lakťov, bedier, vonkajšieho kolena a tiež členku. Ak prvé problémy s kĺbmi a pohybovým aparátom sa začínajú manifestovať práve v určených oblastiach tak vedzte, že hlavnou príčinou je dysfunkcia vášho žlčníka, poťažmo pečene.Meridián obličiek prechádza okolo oblasti vnútorného členka, Achillovej šľachy, vnútorného kolena, slabín a rebier. S obličkami potom úzko súvisí aj meridián močového mechúra, ktorý ovláda a zásobuje celú oblasť chrbtice.
 
Človek, ktorý vyrastal pod vplyvom západnej medicíny si asi v túto chvíľu logicky položí otázku: "ale ma nebolí žlčník alebo obličky,ma bolí lakeť či kolená. 
V našom tele to funguje tak, že sebemenšia disharmonia v oblasti meridiánov a ich správne priechodnosti sa na tele rýchlo prejaví, bez toho, aby sme mali okamžite závažné problémy s orgánom, ktorý k meridiánu patrí.
 
Ako reagujú naše orgány
Podľa popísaných zákonitostí je zrejmé,že problémy s pohybovým aparátom vlastne súvisí so zlým vnútorným metabolizmom v našom tele. Výnimku samozrejme tvorí úrazy.
Najčastejšie sa na rozvoji problémov s kĺbmi odráža zlá skladba stravy, ktorá spôsobuje dlhodobé preťaženie pečene a žlčníka. Zlá skladba stravy často spôsobuje trvalé prekyslenie organizmu,ktorého následkom potom vznikajú metabolické odpadové látky, ktoré sa usadzujú okrem iného aj v kĺboch ​​a spôsobujú artrózu, artritídu, dnu alebo osteoporózu. Na prekyslenie sa najčastejšie podieľa nadmerná konzumácia bieleho cukru, bielej múky a alkoholu.
 
Metabolity, ktoré vznikajú v organizme pri zlej skladbe stravy preťažujú obličky,a tie následne ovplyvňujú naše kĺby a chrbticu. Obličky veľmi silno zaťažuje priveľa stresu, zvýšená tvorba stresových hormónov v nadobličkách.
Práve nadmiera stresu v kombinácii so zlou skladbou stravy nám vytvára základ pre vznik reumatizmu, ale aj reumatoidnej artritídy. Je veľmi dôležité počúvať signály svojho tela. Ak vám naznačuje,že je unavené, tak si jednoducho potrebuje oddýchnuť. Ak vás po nejakom jedle páli záha, tak to jedlo sa vášmu organizmu nepáči, nechce ho. Ak neodpočívame a ste stabilne v strese, tak váš chrbát a kĺby prestanú po čase váš život "unášať" a začnú bolieť.
 
Tri zásady pre zdravé kĺby
1. Upravte si stravu. Vaša strava by mala byť vyvážená tak, aby váš organizmus natrvalo neprekysľovala. Skúste zo svojho jedálnička vynechať biely rafinovaný cukor a výrobky, ktoré ho obsahujú. Nie je to jednoduché, ale ide to! Obmedzte príjem bielej múky, alkohol pite naozaj výnimočne a strážte si prísun solí do svojho tela. Pozor na skryté soli v údeninách,dochucovadlách alebo tavených syroch.
 
2. Užívajte byliny a prírodné preparáty
byliny je najlepšie užívať preventívne alebo na začiatku ochorenia, potom je ich účinok rýchly a efektívny. Ak začnete používať bylinné prípravky po rokoch užívania silných liekov na kĺby, tak výsledok je pozvoľný a liečba zdĺhavá.
Je úplne logické,že všetci žijeme v dobe, keď je na nás kladený silný tlak na výkon, všetko okolo nás je hektické a nekvalitné strave sa nie vždy dokážeme vyhnúť. Aj preto by sme mali bylinné prípravky užívať preventívne.
Pri liečbe s bylinami sa skúste orientovať podľa diagnostiky, ktorú ste si sami urobili podľa predchádzajúceho popisu.Odporúčame vždy užívať jeden čaj na kĺby a k tomu čaj na príslušný zodpovedajúci orgán. Liečbu potom doplňte prírodnou výživou, ktorá sa vďaka bylinným čajom dobre vstrebe. Príklady liečby:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bolesť lakťov a ramien
Striedavo piť čaje Kĺby a žlčník ak tomu užívať prírodné kapsule na kĺby
Bolesť kolien alebo päty. Striedavo piť čaje Kĺby a Obličky ak tomu užívať prírodné kapsule na kĺby. 
 
3. Hýbte sa a relaxujte
Obe činnosti k sebe úzko patria. Pri pohybe odbúrate stresové hormóny, a potom môžete klidu a účinne relaxovať. Pohyb je veľmi dôležitý pre zabezpečenie správneho rovnomerného zaťaženia celého tela.
Jednostranná preťaženia napr.pravej ruky a ramena pri dlhodobej práci pri počítači prináša problémy. Potom je dôležité túto oblasť správne precvičiť a tiež pretiahnuť. Nájdite si vo svojom okolí dobrého fyzioterapeuta a pravidelne cvičte.