Uvoľnenie žlčníkových kameňov podľa Dr.Berana

21.02.2016 12:42
Uvoľnenie žlčníkových kameňov podľa Dr.Berana
 
200g prvotriedneho panenského olivového oleja, 250g kvetu rumančeka, 500g ľanového semienka, 3 litre mlieka, Karlovarskú soľ Žriedľovú na vnútorné použitie, a 3 dni voľna.                           
 
Prvý deň : vstanete o 5.00 hodín , vezmete si 3 kávové lyžičky karlovarskej soli, vypijete ¼ litra studenej vody a udržiavate pohyb. Poraňajkujete kávu, mlieko alebo čaj a suchý rožok. Na poludnie si opäť zoberiete 3 kávové lyžičky karlovarskej soli, a to isté čo na raňajky alebo väčšie množstvo nesolenej a nemastnej kaše z hrubej krupice. O 13.45 zaľahnete do tepla a o 14.00 hod. priložíte prvý teplý obklad z kvetov rumančeka vo dvoch riedkych plátenných vrecúškach. Obklady sa striedajú po desiatich minútach a ohrievajú sa na paráku. Vrecká sú veľkosti 20x50 cm naplnené harmančekom. Prikladajú sa na pravú stranu do krajiny pečeňovej tak, aby zasiahli pod pravým bokom aj časť chrbta. Obklady prikladáte asi 2 hodiny. Popoludní pijete len čerstvé šťavy najlepšie z červenej repy alebo mrkvy.
 
Druhý deň: vstanete o 5.00 hod. a opakujete to, čo prvý deň. Pred 12-tou hodinou zjete opäť väčšie množstvo kaše z hrubej krupice (nesoliť, nemastiť, nesladiť). V kašovitej stolici začínajú vychádzať kamienky. O 13.45 hod. opäť zaľahnete do tepla a o 14 .00 hod. začnete dávať obklady z namletého ľanového semienka uvareného v mlieku na hustú kašu, ktorej hustota sa udržuje prilievaním mlieka. Horúca kaša sa dáva do sáčkov a v nich sa ohrieva na paráku. Obklady sa striedajú po dvadsiatich minútach a prikladajú sa oproti žlčníku spredu a chorý leží stále na pravom boku. Obklady končia o 17.00 hod. Potom vypijete 1/3 z pripraveného oleja a zostávate v kľude ležať na pravom boku bez rozprávania a pohybu. Ďalšia tretina oleja sa vypije o 17.30 hodí. a zvyšok v 18.00 hod. Ak má niekto problémy s pitím oleja, môže k tomu olizovať citrón ako ochranu proti vracaniu.
 
Potom je potrebné podložiť si nohy tak, aby boli vyššie ako hlava a stále ležíte na pravom boku v pokoji bez rozprávania aspoň 1 hodinu. V tejto dobe odchádzajú kamienky bezbolestne do čriev. Nesmiete jesť, piť, fajčiť, najlepšie je zaspať.
 
Tretí deň:  vstanete o 5.00 hod., dlhšie neležíte, vezmete si 3 kávové lyžičky karlovarskej soli. Kamienky vychádzajú medzi 5 - 9 hodinou. Sú mäkké, zelenej farby, potiahnuté zelenú blankou. Medzi liečbou nevychádzame von, používame vedro a vodu, aby mohla byť stolice oddelen . Kamienky väčšinou plávajú na povrchu, pretože sú nasiaknuté olejom. Ak sa stolica nedostaví je nutné použiť klystír.
 
Po vyjdení kamienkov je možné piť a jesť všetko bez obáv.
 
Kúra sa môže za rok opakovať.