KINESIOTAPING

Kinesiotaping (Kinesio tape) alebo „tejpovanie“ je metóda ktorá pomocou špeciálnych nalepovacích pások zabezpečuje podporu svalom alebo pridruženým tkanivám a bola vyvinutá japonským chiropraktikom Dr. Kasem.


Čo je to tejp?

Tejp (tape) je elastická lepiaca páska, ktorá neobsahuje žiadnu liečivú zložku, ale čisto iba lekárske akrylátové lepidlo. Je vodeodolná, nositeľná po celé dni a tým, že je elastická, tak neobmedzuje rozsah pohybu. Farebnosť pásky taktiež nemá veľký význam. Medzi jednotlivými farbami neexistuje žiadny fyzikálny alebo chemický rozdiel. Napríklad béžová sa používa pre minimálnu viditeľnosť, takže výber farieb je záležitosťou individuálnych preferencií klienta.

Načo sa používa tejpovanie?

Použitím jednoduchých pásikov alebo iných špeciálnych tvarov, ako aj smeru a sily natiahnutia pásky v čase aplikácie, sa môže tejp aplikovať v stovkách spôsobov na rôznych miestach na tele a pri mnohých diagnózach. Má schopnosť napríklad zmierniť napätie svalov v oblasti šije alebo krížov, opuch pri vytknutom členku, korigovať stabilitu v kolene či napomôcť pri liečení tenisového lakťa.

Ako funguje kinesiotaping?

Myšlienkou Dr. Kaseho bolo použiť pásku ako druhú kožu na ovplyvnenie senzorickej motorickej slučky medzi kožou a mozgom, čím sa vyvolali vazomotorické, neurosvalové a neurofasciálne zmeny, aby sa stresové tkanivá v tele vrátili späť do homeostázy. Telo sa potom uzdraví. Jednoducho povedané, zmenou polohy pokožky nad poškodeným tkanivom sa do mozgu prenáša zmyslová spätná väzba, ktorá v reakcii prispôsobuje a mení všetky tkanivá. Cez elastické vlastnosti tejpu mikroskopicky zdvíhame kožu. Týmto zdvíhaním zvyšujeme medzitkanivový priestor a umožňujeme tak zníženiu zápalu, tlaku a zároveň pomôžeme účinnejšiemu prietoku krvi a lymfatickej tekutiny do cieľovej oblasti i mimo nej.

Ceny sú rôzne (záleží to od miesta aplikácie samotného tejpu)
5 - 12 €
 
Upozornenie: Objednanú terapiu môžete zrušiť telefonicky najneskôr 24 hodín pred jej začiatkom. Klienta, ktorý zruší termín neskôr alebo vôbec nie, môžem na ďalší termín objednať až po uhradení neskoro zrušeného / nezrušeného termínu. Prosím, aby ste tento krok prijali ako mojej snahu umožniť Vám, aby ste sa mohli objednať čo najskôr a nemuseli čakať na úkor tých, ktorí opakovane neprídu. Ďakujem za pochopenie.
 
Máte záujem?
Neváhajte a kontaktujte nás
 

Cenník služieb TU